Mikroregion Perucko

V pátek 21. 9.2018 se zúčastnilo 15 žáků 5. a 4. tříd naší školy akce Mikroregion Perucko. Navštívili spřátelenou školu v obci Leubsdorf.

Žáci německé školy nás pozvali na kouzelnickou estrádu, která se konala v místním kulturním domě. Vybraní žáci zazpívali německé lidové písně. Česká skupina, která se skládala z dětí ZŠ Černčice, Peruc, Panenský Týnec a Koštice zazpívala krátkou německou píseň, která sklidila velkolepý potlesk.

Všechny děti si následně prohlédly zámek Augustusburg, kde se jim nejvíce líbila sbírka mučidel v podzemní expozici.

Během dne děti ochutnaly i některá národní jídla. Z oslav si domů děti přivezly dárky od německých kamarádů i nakoupené upomínkové předměty.

Jako doprovod našich žáků byla na akci přítomna pí uč. Ullmannová a pí Ogieglová.

Fotogalerii si můžete prohlédnout v záložce „Fotogalerie 2018/2019“ nebo zde: Mikroregion Perucko