Branný den

V pátek 2. 6. 2017 proběhl na školním hřišti branný den, který pořádalo Muzeum civilní obrany Ústí nad Labem. Źáci 4. – 9. tříd byli rozděleni do pěti skupin a postupně procházeli jednotlivá stanoviště, kde si vyzkoušeli různé situace, se kterými by se mohli setkat. Jednalo se například o přivolání záchranné služby, poskytnutí první pomoci při úrazech, chování při povodních, požárech apod. Dozvěděli se spoustu informací o armádě, o chemických haváriích a ochranných prostředcích. Nejpoutavější bylo pro žáky vyzkoušení vojenských obleků a následné překonání části překážkové dráhy a střílení z airsoftových zbraní na cíl.

Celé akci přálo krásné počasí.

Fotogalerie z dnešního dne ke shlédnutí zde: Branný den , Branný den – 4. třída nebo v záložce „Fotogalerie 2016/2017“.