Skanzen Zubrnice – V. A, V. B

Ve středu 15. 6. 2017 si žáci pátých tříd udělali výlet do skanzenu v Zubrnicích. Nachází se v krásném prostředí v malebné vesničce s roubenými stavbami. Žáci si prohlédli historickou vesnici s hospodářskými budovami, nahlédli do života našich předků, navštívili mlýn a seznámili se s prací mlynáře. Velký úspěch měla návštěva staré místní školy, kde si žáci vyzkoušeli sedět s rukami za zády ve starých dřevěných lavicích a někteří dobrovolníci si vyzkoušeli i dřívější tělesné tresty, např. klečení na hrachu. Další návštěva vedla do kostela sv. Maří Magdalény a celý výlet zakončili návštěvou místního obchůdku, kde byly k zakoupení suvenýry a drobné dárečky.

Fotogalerie z akce ke shlédnutí zde: Skanzen Zubrnice – V. A, V. B nebo v záložce „Fotogalerie 2016/2017“.