Sluníčko nebo mráček – V. B

V pondělí 12. 6. 2017 se žáci V. B zúčastnili dopravně preventivní akce s názvem „Sluníčko nebo mráček“. Cílem akce byla kontrola motorových vozidel a dodržování předepsané rychlosti v úseku před základní školou v Černčicích, kde je maximální povolená rychlost 30 km/h.

Na tuto akci si žáci sami namalovali obrázky sluníček a mráčků, kterými podle zásluhy odměňovali řidiče. Před zahájením samotné akce si žáci s policisty a za účasti koordinátora BESIP pro Ústecký kraj připomenuli některá bezpečnostní pravidla v silničním provozu, např. maximální povolenou rychlost motorových vozidel v obci, základní vybavení cyklisty, povinnosti řidičů a spolucestujících atd….Následně měli žáci možnost spolu s dopravními policisty hodnotit řidiče. Vzorní řidiči byli odměněni obrázkem sluníčka a řidiči, kteří porušili pravidla silničního provozu obdrželi od dětí obrázek mráčku. Celkem rozdali žáci 12 sluníček a 6 mráčků. 

Fotogalerie z akce ke shlédnutí zde: Sluníčko nebo mráček nebo v záložce „Fotogalerie 2016/2017“.