Školní žákovský parlament

Školní žákovský parlament Základní školy a Mateřské školy Černčice, okres Louny

Co je Školní žákovský parlament?

Školní žákovský parlament (dále jen ŠŽP) je prostředkem pro výměnu informací mezi žáky jednotlivých tříd, vedením školy, učiteli a zaměstnanci školy. Členové parlamentu sbírají od spolužáků i od učitelů informace o tom, co by bylo dobré ve škole zlepšit, případně co se jim ve škole líbí a chtěli by to dále rozvíjet. ŠŽP také může organizovat celoškolní akce, soutěže a aktivity.

Volby do ŠŽP

Do ŠŽP jsou voleni vždy dva zástupci z 3. až 9. ročníků základní školy tajnou volbou. Volby jsou prováděny vždy na začátku školního roku do konce měsíce září a volba je provedena pod dohledem třídního učitele nebo učitelky. Vítězem se stávají dva žáci s nejvyšším počtem získaných hlasů. V případě rovnosti hlasů provede třídní učitel další kolo hlasování.

Kdy se schází ŠŽP?

ŠŽP se schází jednou za 14 dní v pátek ve školní jídelně o velkou přestávku. Schůzky ŠŽP jsou střídavě vedeny metodikem prevence, zástupkyní pro základní školu a ředitelem školy.

dnes, sobota 27. 4. 2024
polojasno 19 °C 4 °C
neděle 28. 4. polojasno 21/7 °C
pondělí 29. 4. zataženo 21/10 °C