Vycházející žáci

Vyhláška č. 671/2004 Sb. o organizaci přijímacího řízení

uplne_zneni_vyhlasky_c._671_2004_Sb._k_30.9.2015.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 66 kB

Formulář přihlášky pro denní studium

Prihlaska_SS_2018_denni_edit.pdf

Formulář přihlášky pro studium s talentovou zkouškou

Prihlaska_SS_2017_talent_edit.pdf

Tiskopisy přihlášek

Jsou k dispozici na webových stránkách MŠMT, webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) či na webových stránkách naší školy. Další možností je, že vytištění i vyplnění přihlášky zajistí naše škola (zákonní zástupci i žáci sami musí samozřejmě přihlášku zkontrolovat a podepsat, případně zajistit lékařské potvrzení způsobilosti, což některé střední školy vyžadují). Dále je vhodné k přihlášce přiložit osvědčení o úspěších na školních i mimoškolních soutěžích apod.

Počet přihlášek

Začít vyplňovat přihlášky bude možné až po skončení prvního pololetí. Žák má možnost podat do prvního kola max. dvě přihlášky (přihlášku lze podat i na dva různé obory téže školy). Obě přihlášky musí být totožné (se stejným pořadím škol). Zákonní zástupci doručí přihlášky na zvolené střední školy do 1. 3. 2018.

Zápisový lístek

Zápisový lístek slouží ředitelům středních škol k potvrzení úmyslu uchazeče stát se studentem dané střední školy. Každý žák obdrží jeden zápisový lístek na naší škole během měsíce března. Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč  odevzdáním zápisového lístku na SŠ nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí ke studiu. Nebude-li zápisový lístek ve stanovené lhůtě škole doručen, vzdává se uchazeč práva být přijat za studenta dané střední školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče. Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou, to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, na kterou byl přijat později na základě odvolání nebo byl-li přijat na obor s talentovou zkouškou a později na obor bez talentové zkoušky.

Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí

Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dní od doručení rozhodnutí o nepřijetí.

Odvolání má předepsány tyto náležitosti
  • identifikace odvolatele (jméno, příjmení, datum narození, místo trvalého pobytu)
  • proti kterému rozhodnutí směřuje
  • v jakém rozsahu ho napadá (není-li uvedeno, platí, že rozhodnutí je napadáno celé a odvolatel požaduje jeho zrušení)
  • v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí
  • co odvolatel navrhuje
  • označení správního orgánu, jemuž je určeno
  • podpis odvolatele

Odvolatel adresuje odvolání řediteli dané střední školy.

Databáze škol
Testy k volbě povolání a příprava na přijímací zkoušky

Výchovná poradkyně: Mgr. Věra Řeřichová